Mit tehetnek a politikusok a gyerekekkel és a tanárokkal – és mi az, amihez nincsen joguk?
2015. április 1-től az Eötvös Károly Intézet (ÉKINT) a Történelemtanárok Egyletével (TTE) ingyenes képzési programot indított pedagógusoknak, pedagógushallgatóknak és érdeklődő szülőknek az iskola és politika viszonyáról.
A program célja, hogy a közvélemény és az oktatók számára világossá tegye, milyen jogaik vannak a politikai döntéshozókkal szemben, illetve mi az, ami elfogadható, és mi nem az oktatás és a politika viszonyában. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy politikai nézetei miatt senki ne szenvedjen hátrányt a közoktatásban.
Meggyőződésünk szerint ennek biztosításában kulcsszerepe van a pedagógusoknak. A pedagógus az, aki pozíciójából adódóan képes megvédeni a diákokat a káros politikai befolyástól. A tanárok munkavállalóként ugyanakkor kiszolgáltatottak a mindenkori hatalommal szemben, ha nem ismerik jogaikat. így nehezebb például elkerülniük, hogy vezetők politikai célokra használják gyerekek, diákok jelenlétét vagy direkt utasítást adjanak számukra, nehezebb, hogy betartsák és betartassák a köznevelési törvény pártpolitizálást tiltó rendelkezését.
További részletek ide kattintva olvashatók (pdf).
 -- » Kommentálom
|
Kérjük, adja adója 1%-át az Osztályfőnökök Országos Szakmai Egyesületének!
Adószámunk: 18173242-1-41
Nagyon köszönjük!
|
|



 Kommentek

|
|